KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292019
nr 1629 2019
Maija Eliase
(1924-1991), Lettland
Oljemålning, Liggande läsande kvinna, Signerad. Olja på pannå, 28x28 cm, yttermått inklusive ram: 33x33 cm
Maija Eliase, konstnär född 1924, död 1991.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:50:34
300 kr
400 kr
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer